Szilágy megyében, a Meszes hegység északkeleti részén, Zsibótól (Jibou) 9 kilométerre, Almásgalgó (Gâlgău Almașului) határában található ez a földtani rezerváció. Az útról balra, majd a nyári színpad után egy keskeny letérőn érkezünk a kert bejáratáig. Ez a földcsuszamlás által keletkezett kert összesen 32 hektáron fekszik, amiből 5 kilométeren át változatos alakot öltő kőképződmények, sárkányok között sétálhatunk.
A talaj rétegesen elhelyezkedő agyag, homokkő és apró szemű konglomerátumokból áll. Az esőzések miatt a felső rétegekben repedések, illetve vízmosások alakulnak ki, amelyek idővel egyre mélyülnek, amíg elérik az alul található agyagréteget. Ez megnedvesedve sikamlóssá válik és a rajta levő súlyosabb kőzetek megcsúsznak. Az egész völgyoldal a rétegdőlés irányába mozog, így a suvadáskaréj fölötti platón újabb szakadások keletkeznek.
Formai élettartamuk az időjárás szerint nagymértékben változhat, annak függvényében, hogy tetejükön milyen védőréteg alakult ki. Az út első szakaszán szabályos sétányon, kőlépcsőn haladunk felfelé, korlátba kapaszkodva a suvadáskaréj fölé. A tetőn egy fából készült panoráma kilátó fogad, ahonnan madártávlatból tekinthetjük meg a sárkányoknak nevezett sziklaképződményeket.
A homlokzatba vájt mélyedések felszabdalják a magas párkányt, kinézetre pedig egy hatalmas fogsorra hasonlít leginkább. Az út többi részén tengerpartra hasonlító finom homokos talajon haladunk. Minden képződménynek saját elnevezése van, formáját tekintve.
Láthatjuk itt: Évát, Öregembert, A baka szeretőjét, vagy a Gyűszűvirágot. De itt változtak szoborrá a legenda szerint Az erdő őrei, A szerelmespár, A vadászlegény, A sárkányok, illetve A bárányok is. A kőamfiteátrum bizarr alakzatai: torony, kúp, gúla, oszlop, gomba, ember- és állat formát öltenek. Csak a fantázia szab határt, hogy ki milyen formát vél felfedezni ezen képződményekben.
A legjobb helyeket Erdélyben a térképünkön találod: